Kurs na patent Żeglarz Jachtowy

Przeznaczenie

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do żeglugi na szeroko pojętych wodach śródlądowych jachtem żaglowym, tj. jeziorach oraz wewnętrznych wodach morskich - Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński. Na wodach śródlądowych posiadacz tego patentu może prowadzić jachty żaglowe bez ograniczeń długości kadłuba, na wewnętrznych wodach morskich jachty do 12 metrów długości oraz pozostałych wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Kurs ten obejmuje praktyczne podstawy obsługi jachtów śródlądowych oraz znajomość zagadnień teoretycznych wymaganych na egzaminie.

Kto może uzyskać:

  • osoba, która ukończyła 14 rok życia
  • osoba niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów
  • osoba, która zda egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności

Szkolenie w systemie weekendowym

Szkolenie prowadzimy w naszej stanicy w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim (godzina jazdy od Łodzi). Czas trwania szkolenia wynosi do 6 dni intensywnego pływania. Do celów szkoleniowych wykorzystujemy niezawodne, regatowe jachty MORS 730 RT. Bardzo duże znaczenie w szkoleniu kładziemy na praktykę, co zapewnia nam jego wysoką efektywność. Kursy żeglarskie prowadzone są przez instruktorów PZŻ oraz Państwowych Instruktorów Sportu, wszyscy w stopniu Jachtowego Sternika Morskiego co daje gwarancję skutecznego szkolenia żeglarskiego.

Zajęcia teoretyczne

Forma jaką proponujemy to e-learning do samodzielnej nauki. Profesjonalnie przygotowany cykl nauczania zawiera 9 godzin filmów z każdego działu żeglarstwa. Każdy dział zakończony jest krótkim testem, a jego zaliczenie, przepuszcza do następnego działu nauczania. Ma to na celu zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z nazewnictwem żeglarskim dotyczącym budowy jachtu, locją tj. przepisami ruchu i bezpieczeństwa na wodzie, całym zagadnieniem teorii żeglowania oraz opisem przeprowadzanych manewrów jachtu. Dzięki tej formie możecie Państwo dozować pozyskiwanie wiedzy w korzystnym dla Was czasie. Szkolenie teoretyczne ma na celu przygotowanie do egzaminu pisemnego. Pozostała część zajęć teoretycznych przeprowadzana będzie w przerwach zajęć praktycznych. Nierozłącznym przyjacielem podczas nauki będzie podręcznik autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego pt. „Żeglarz jachtowy”lub inny. (podręcznik podczas szkolenia obowiązkowy)

 
 

Koszty szkolenia i egzaminów

Koszt całego kursu - 1600 zł  bez egzaminu

Cena Szkolenia Zawiera

- szkolenie praktyczne
- szkolenie e-learning
- materiały szkoleniowe (platforma e-learning, materiały pomocnicze)
- noclegi na  jachcie lub noclegi pod własnym namiotem w czasie trwania kursu w naszej stanicy
- książkę "Żeglarz Jachtowy" 

Cena nie zawiera

- ubezpieczenia NNW na terenie RP: NWI (trwały uszczerbek) - 10 000 PLN, NWS (śmierć) - 5 000 PLN

- kosztów za egzamin państwowy 250 zł + 50 zł opłata za patent (dla uczniów i studentów do 26 lat - 125 + 25 zł.) płatnym w trakcie zapisania się na egzamin.


Oferta specjalna !

Dla uczestników kursów żeglarskich, proponujemy w zestawie kurs na sternika motorowodnego w cenie 500 zł

Informacje dodatkowe

Kursantom proponujemy noclegi na jachtach w naszym ośrodku. Istnieje również możliwość wynajęcia noclegów w pobliskiej agroturystyce (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Wieczorem zapraszamy do rozpalenie ogniska. Na ośrodku dysponujemy pomieszczeniem z kuchnią oraz pełnym węzłem sanitarnym.

Terminy Kursów

Zapraszamy do przystąpienia do kursu teoretycznego w każdym dogodnym dla Państwa momencie.

Kursy praktyczne rozpoczynamy od dnia 29.04.2023, a kończymy 15.10.2023. Grupy od 2 do 5 osób na jacht.

Egzaminy

Egzaminy organizowane są po zakończeniu szkolenia na terenie naszego ośrodka w terminie ustalonym z kursantami.

Komisja egzaminacyjna składa się z członków Naszego Klubu nie biorących udziału bezpośrednio w szkoleniu.

 
Zgłoszenie na szkolenie

Rezerwacje i zapisy

 

 Prosimy o wypełnienie Zgłoszenia na szkolenie żeglarskie. Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem oraz przekażemy wszystkie potrzebne informacje. W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Telefon:

 Krzysztof Twardowski - instruktor   +48 601 703 904

e-mail: biuro@zksw.pl


Pliki do pobrania

Wniosek na patent

Zgoda Rodzica /Opiekuna

Proszę pobrać i wypełnić