Kurs na patent sternik motorowodny

jednodniowe szkolenie praktyczne z e-learningiem

Zapraszamy do udziału w kursie na patent sternika motorowodnego wszystkich rozpoczynających przygodę motorowodną. Nie wymagamy wcześniejszego stażu, ani żadnego doświadczenia na wodzie. Jeśli chciałbyś poszaleć na motorówce lub skuterze wodnym to jest kurs dla Ciebie. Kursy oraz egzamin przeprowadzamy w Naszym ośrodku szkoleniowym nad Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie.

Po zakończonych egzaminach zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą czarterową jachtów motorowych.

Jakie zdobędziesz uprawnienia

Patent na sternika motorowodnego uprawnia do:

-  prowadzenia jachtów motorowych, skuterów wodnych oraz innych łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika.

-  prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Warunki uzyskania patentu sternika motorowodnego

- Ukończenie 14 roku życia

- Zdanie egzaminu na stopień sternika motorowodnego

Program kursu

Teorię przeprowadzamy w formie e-learningu, nauki indywidualnej z książki, czyli samodzielnej nauki. W ośrodku przeprowadzamy  szkolenie teoretyczne z budowy jachtu motorowodnego oraz zajęcia z linami. Następnie przechodzimy do części praktycznej. Część praktyczna odbywa się na jachcie motorowym z silnikiem zaburtowym w porcie  na Zalewie Włocławskim. Czas trwania praktyki wynosi 1h na osobę. Na jachcie podczas szkolenia są 2-3 osoby. Prowadzący jacht i członek załogi nie nudzą się wtedy, a efektywnie uczą pod czujnym okiem instruktora. Nasze szkolenie to nie demonstracja - to uczestnicy prowadzą jacht. Przy większej liczbie chętnych na kurs, organizujemy zajęcia praktyczne również w dni robocze, wg. indywidualnych ustaleń.

Egzamin

Egzamin ustalamy po ostatnim dniu kursu. Minimalna ilość osób na egzaminie to 5 osób. Składa się on z części teoretycznej i praktycznej.

Egzamin teoretyczny to test jednokrotnego wyboru z 75 pytaniami do odpowiedzi w czasie 90 minut, z czego 65 poprawnych odpowiedzi uważa się za wynik pozytywny.
Egzamin praktyczny
polega na przeprowadzeniu kilku wybranych manewrów na łodzi motorowej zleconych przez egzaminatora.

 

Terminy szkoleń motorowodnych

Kurs można rozpocząć w każdym dogodnym dla siebie terminie. Wybierając rodzaj kursu otrzymujesz od nas różnego rodzaju materiały szkoleniowe takie jak: konspekty, książki, e-learning.

Praktyka wraz z egzaminem odbywa się w dniu ustalonym z kursantem już od kwietnia do października 2024


Cena Kursu - 600 zł

- szkolenie e-learning, pomoc techniczna

- szkolenie teoretyczne (budowa łodzi motorowej)

- szkolenie praktyczne (1 godzina na wodzie)

- materiały drukowane

- możliwość nabycia podrecznika szkoleniowego w cenie 50zł


Cena nie zawiera

- ubezpieczenia NNW na terenie RP: NWI (trwały uszczerbek) - 10 000 PLN, NWS (śmierć) - 5 000 PLN

- kosztów za egzamin państwowy 250 zł + 50 zł opłata za patent (dla uczniów i studentów do 26 lat - 125 + 25 zł.) płatnym w trakcie zapisania się na egzamin.

 
Zgłoszenie na kurs:

Rezerwacja i zapisy:

 

Prosimy o wypełnienie Zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem oraz przekażemy wszystkie potrzebne informacje. W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Telefon:

 Krzysztof Twardowski - instruktor  +48 601 703 904

e-mail: biuro@zksw.pl

 
 
 

Pliki do pobrania

Wniosek na patent

Zgoda Opiekuna

Proszę pobrać i wypełnić